Inwestycja ciepłownicza przy ulicach Broniewskiego-Baczyńskiego

Inwestycja ciepłownicza przy ulicach Broniewskiego-Baczyńskiego

Trwają końcowe prace przy realizacji inwestycji ciepłowniczej przy ulicach Broniewskiego-Baczyńskiego. Obecnie przywracana jest nawierzchnia asfaltowa na ul. Baczyńskiego w okolicach skrzyżowania z ulicą Wrzosową. Realizacja inwestycji pozwoliła na przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej 23 nowych odbiorców ciepła. W gestii przyszłych odbiorców ciepła pozostaje teraz podjęcie decyzji o montażu węzła cieplnego wewnątrz budynku. Z realizacji poprzednich tego typu inwestycji wiemy, że zdecydowana większość odbiorców decyduje się na montaż węzłów kompaktowych wyposażonych we wszystkie niezbędne elementy systemu, łącznie z automatyką pogodową i również ten etap inwestycji zleca do wykonania „PEC” Lubartów Spółka z o.o.

Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy osiedla docenią bezpieczeństwo i wygodę jaką niesie ze sobą ten sposób ogrzewania domu. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że realizacja inwestycji wpłynie w istotny sposób na poprawę jakości powietrza na osiedlu i w jego okolicach, o czym mieszkańcy przekonają się niewątpliwie tuż po rozpoczęciu sezonu grzewczego.

Plany na najbliższy okres przewidują rozpoczęcie podobnej inwestycji na ulicach Powstańców Warszawy-Żołnierska. Pozwoli ona na przyłączenie dodatkowych 10 odbiorców ciepła.